ORAL DİAGNOZ VE RADYOLOJİ
Oral Diagnoz,hastanın ağız bölgesine ait röntgenin incelenmesi, detaylı ağıziçi muayenenin yapılmasını takiben yapılan teşhis işlemidir...

Oral Diagnoz ve Radyoloji
Oral Diagnoz ve Radyoloji” bölümünde; ağız içinin muayenesi ve röntgenler aracılığı ile detaylı olarak incelenmesi sonrasında teşhis konulması işlemleri gerçekleştirilir.
Ağız içi rahatsızlıklarının nedeninin tespit edilmesinin yanı sıra ileride ortaya çıkabilecek hastalıklar için de ön teşhis işlemleri gerçekleştirilir. Erken teşhis ile koruyu ve önleyici tedaviler ile sorunların en aza indirgenmesi amaçlanır.
Ağız iÇi görüntüleme sistemleri ile özellikle sert dokulara sahip olan çene kemiği ve diş rahatsızlıklarının teşhis ve tedavilerini kolaylaştırmakta ve hekimlere yardımcı olmaktadır. Son teknolojik gelişmelerle birlikte en sık kullanılan ağız içi görüntüleme sistemleri; “Ağız İçi Kamera” , “Panoramik Röntgen” , “Periapikal Röntgen” , “Dijital Röntgen” , “Bilgisayarlı Tomografi”.

Ağız İçi Kamera
Ağız içi muayenede kullanılan kamera ile; diş çürüklerinden, dolgulara, köprü ve kuronlara kadar tüm dişler detaylı olarak hasta ve hekim tarafından görülebilmektedir.
Hasta ve hekimin ekran aracılığı ile gördüğü sistem sayesinde dişler tüm detayları ile incelenerek teşhis ve tedavi yapılmaktadır.

Panoramik Röntgen
Panoramik röntgen ile dişlerin tamamının görüntülenmesi sağlanır. Röntgende filmi ağzın dışına yerleştirilerek Çekim gerçekleşir ve dişler ile Çevre dokularla beraber tüm üst-alt Çene ve Çene eklemlerinin incelenmesi sağlanır. İmplantlar, gömülü dişler, küÇük kistler..v.b. işlemlerin uygulanabilmesi amacıyla kullanılan bir görüntüleme işlemidir.

Periapikal
Röntgen Periapikal Röntgen ile panoramik röntgenlerde teşhis edilen, sileri ve detaylı görüntüleme gerektiren ağız iÇi rahatsızlıkları için kullanılan görüntüleme yöntemidir. Birbirine yakın olan dişler ve bu dişlerin kemik dokularının görüntülendiği ağı iÇi görüntüleme sistemidir.

Bilgisayarlı Tomografi (BT, CT)
Bilgisayarlı Tomografi ile diğer görüntüleme teknikleri ile tespit edilemeyen ağız iÇi ve dışındaki rahatsızlıklar üÇ boyutlu olarak görüntülenir. Ağız tümörleri, kistleri ve Çok sayıda implant uygulaması yapılacak hastalarda kullanılan bu teknik ile ağızda enine kesitler alınır. Bu sayede dişlerin Çevre dokularla ile olan bağlantıları da 3 düzlemde incelenebilmektedir.

Teşhis ve Tedavi
“Oral Diagnoz ve Radyoloji” bölümü; ağız iÇi ve dışı tüm görüntüleme teknikleri ile; doğru teşhis ve tedavi uygulamalarına yardımcı olmaktadır.
Dentadent “Oral Diagnoz ve Radyoloji” bölümünde hastaların kayıtları alındıktan sonra, detaylı ağız iÇi muayeneleri ayrıntılı olarak yapılmaktadır. Muayene sonrası teşhis için gerekli olan görüntüleme tekniklerinin bir ya da birkaÇı kullanılarak uygun olan tedavi planı hazırlanmaktadır.

ADRES : ALİ ÇETİNKAYA BULVARI NO:19 TÜTÜN APT. K:3 D:3 ALSANCAK / İZMİR
TELEFON : +90 (232) 483 07 70
FAX : +90 (232) 441 50 51
GSM : +90 (532) 315 91 38
E-POSTA : info@yilmazbozok.com.tr