ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ
Zirkonium destekli protez, laminate veneer, diş beyazlatma, inlay-onlay dolgu, lazer beyaz dolgular, estetik dişeti düzenlemeleri...

Estetik Diş Hekimliği Nedir? 
Estetik diş hekimliği; hastanın yüzü ile uyumlu ve doğal görünümlü olarak yapılan, kozmetik uygulamaları da içeren tedavi şeklidir.
Diş tedavisinden sonra hastanın memnuniyeti sadece tedavinin başarısına bağlı olmayıp, ulaşılan estetik sonuçla da yakından ilgilidir. Estetik konusunda mutlaka hastanın da görüşü alınmalı, istekleri not edilmelidir. Ayrıca estetik sağlanırken biyolojik ve fonksiyonel bakış açıları da ihmal edilmemelidir.

Estetik uygulama hangi durumlarda yapılabilir?
* Dişlerde birçok sebebe bağlı oluşan renklenmelere ya da koyu ve renkli dişlere

* Kazalara bağlı kırılan ön bölge dişlerine

* Birçok neden bağlı olarak meydana gelen ön diş çürüklerine

* Diş etleri çekilmelerinden dolayı kötü görünüme sahip dişlere

* Diş eti tedavilerinden sonra dişlere estetik şekillendirilme yapılması

* Ön bölgede birçok sebebe bağlı olarak kaybedilen dişlerin dudak ve yüz estetiğine uygun olarak şekillendirilmesinde

Estetik diş hekimliği uygulamaları nelerdir?
* Beyazlatma (bleaching)

* Veneer  ( kompozit veya porselen laminate)

* Full Porselen Kuronlar veya Köprüler

* Dişin Rengiyle Uyumlu Porselen Dolgular

* Diş Eti Şekillendirme

* Ortodonti

* Profesyonel Diş Temizliği

Porselen laminate nedir?
Parlayan ışıltılı bir gülümse için porselen laminateler oldukça uygundur. Dişi tamamen kesip kaplamak yerine geçen bu uygulama hem zamandan tasarruf hem de bazı durumlarda dişe tel takılmasına gerek kalmaz. Laminateler ince bir porselen tabakasıdır, ölçü alındıktan sonra laboratuarda hazırlanır ve dişin ön yani görünen yüzüne yapıştırılır. Dişin sadece ön yüzünde küçük bir hazırlık yapılır. Böylece doğal dişiniz zarar görmez. Laminateler son derece doğal göründükleri için, hayal ettiğiniz kalıcı estetik sağlanmış olur.

Kompozit laminate nedir?
Porselen laminatelerde olduğu gibi dişin sadece ön yüzünde sınırlı miktarda aşındırma yapılır. Ölçü alınmadan ağız içerisinde direk olarak diş rengindeki kompozit dolgu maddesi ile belli oranlardaki renk, şekil ve  pozisyon bozuklukları düzeltilebilir. Çok daha kısa sürede (tek seansta) gerçekleştirilen ve fiyatı porselen laminatelere göre çok daha uygun olan bir yöntemdir. Bir diş için ortalama 20-30  dakika gereklidir ve hemen sonuç alınır.

Diş eti şekillendirme nasıl yapılır?
“Gingivektomi” olarak da bilinen diş eti şekillendirme, diş boylarının kısa olması sebebiyle; diş etlerinin aşırı göründüğü ya da diş etlerinin asimetrik olduğu durumlarda estetik olarak düzeltilmesidir. Diş eti uzmanları tarafından yapılan uygulamalar ile diş boyları uzatılabilir veya diş eti simetrik hale getirilebilir.

ADRES : ALİ ÇETİNKAYA BULVARI NO:19 TÜTÜN APT. K:3 D:3 ALSANCAK / İZMİR
TELEFON : +90 (232) 483 07 70
FAX : +90 (232) 441 50 51
GSM : +90 (532) 315 91 38
E-POSTA : info@yilmazbozok.com.tr